Leia kõige soodsam kiirlaen siit

Kiirlaenu turule sisenemist võimaldab viimase kümnekonna aasta jooksul toimunud elektrooniliste kanalite ja mobiiltelefonide areng.

Just oma kättesaadavuse ja taotlusprotsessi lihtsuse tõttu on kiirlaen kujunenud laenuturu üheks populaarsemaks tooteks.

Otseseid alternatiive kiirlaenul ei ole ning kuigi on inimesi, kes ütlevad, et kiirlaen on halb, siis selle arvamuse põrmustame mõne lõigu pärast. Muidugi võib alati raha sõprade ja tuttavate käest laenata, kuid kui neil pole vajaminevat raha või on soov ajada asja ametlikke kanaleid pidi, siis kõikide võimalike konkurentide ees on kiirlaenul mitu märkimisväärset eelist.

Kindlasti üks olulisemaid on see, et tegu on vaba sihtotstarbega laenuga. Otsustades mõne muu laenu kasuks, võib laenuandja seada piiranguid, milleks Sa laenu võid kasutada. Ja kuigi ka väikelaen on vaba sihtotstarbega laen, siis taotledes väikelaenu pangast, võidakse nõuda tagatise või käenduse olemasolu, mis pole alati võimalik. Kiirlaenu taotlemisel ei ole vaja tagatist ega käendust.

Tõsi, paljud inimesed kiidavad autolaenu, kus tagatiseks ongi juba auto ja ütlevad, et tagatise olemasolu võimaldab omakorda paremaid laenutingimusi. Samas on seda laenutüüpi ilmselgelt võimalik kasutada üksnes siis, kui Sul on olemas auto, mis sobib ka laenuandjale (laenuandjad võivad panna ülempiiri sõiduki vanusele ning alampiiri sõiduki väärtusele).

Miks peaks eelistama kiirlaenu?

Kiirlaen on suurepärane valik olukorras, kus Sul on kiirelt vaja lisaraha, kuid samas ei ole võimalik pakkuda tagatist või käendust.

Lisaraha võib minna vaja täiesti ootamatutel juhtudel: auto läks katki, pesumasin ütles üles, raviarve oli ootamatult suur või ka erakordselt soodus pakkumine unelmate puhkusereisiks.

On ka laenuandjad, kes pakuvad võimalust võtta kiirlaen sularahas, mis võib klientidele rohkem sobida, kui laenuraha arvele kandmine. Kiirlaenu sularahas eelistavad inimesed, kes ei soovi kasutada pangakontot ja ka need inimesed, kes muretsevad et kiirlaenu võtmise info pangakontol võib tulevikus mõjutada tavapankade otsust mõne teise laenu andmisel.

Ka laenu tagasimakseid on võimalik teha sularahas. Kuigi sularahas kiirlaenu taotlemine võib veidi rohkem aega võtta, sest laenuraha saab kätte vaid siis, kui vastavad asutused avatud on, on see samas ka hea alternatiiv pangaülekannetele.

Pangaülekande suureks eeliseks on muidugi selle kiirus. Kui Sa oled varasemalt juba kiirlaenu võtnud, siis taotledes uut laenu samalt laenuandjalt, jõuab raha Sinu pangakontole loetud tundide, kui isegi mitte loetud minutitega. See tähendab, et vajaminev raha on kiiresti käes ning Sa ei pea kulutama asjatult aega kontoriuste kulutamisele ja pikkade ankeetide täitmisele.

Kuidas käib laenutaotluse protsess?

Kui võrrelda traditsioonilise pangast võetava laenuga siis kiirlaenu taotlusprotsess on lihtne ja kiire. Kui Sa oled leidnud ettevõtte, kellelt Sa soovid kiirlaenu taotleda, on vaja täita laenuavaldus. Kui Sa pole varem samalt ettevõttelt laenu taotlenud, on Sul vaja ka oma isik tuvastada. Isikut saab tuvastada nii ID-kaardi kui ka Mobiil-ID abil või minnes isiklikult laenuandja kontorisse või postkontorisse kohale.

Tulenevalt vastutustundliku laenamise põhimõttest, on laenuandjal kohustus kontrollida Sinu maksevõimekust, et vähendada ohtu, et Sa ei suuda laenu tagasi maksta ning satud makseraskustesse.

See, kui põhjalikult taustakontrolli tehakse, sõltub laenuandjast, laenuvõtjast ning soovitud laenu summast ja laenu perioodist. Tulenevalt Eesti seadustest ei saa laenuandjad pakkuda võimalust anda laenu ilma taustakontrolli tegemata.

Kui laenutaotlusele antakse positiivne vastus, saad selle kohta kas e-maili või tekstisõnumi – olenevalt sellest, kuidas te laenuandjaga kokku leppisite. Raha jõuab Sinu pangaarvele üldjuhul mõne tunniga või isegi kiiremini.

Mõned laenuandjad pakuvad ka võimalust taotleda kiirlaenu sularahas. Kui see on midagi, mida Sa eelistaksid, tuleks Sul valida laenuandja, kes sellist teenust pakub. Sellisel juhul võib raha kättesaamisega veidi kauem minna, sest Sa pead minema laenuandja koostööpartneri juurde, kes laenu sularahas välja maksab.

Juhul kui laenutaotlusele tuleb negatiivne vastus, võid Sa alati laenuandjalt põhjust küsida. Võimalik, et teistsuguse laenuperioodi või –summaga laenutaotlusele antaks positiivne vastus.

Kas kiirlaen on halb?

Nagu iga teine laen, on kiirlaen finantstoode, mille taotlemine peaks toimuma läbimõeldult ja teadlikult. See, et kiirlaenu on lihtne taotleda ja summad on pigem väikesed, on tekitanud olukordi, kus laenuvõtjad ei ole oma otsust selgelt läbi mõelnud ning satuvad seetõttu finantsilistesse raskustesse.

Majandusministeeriumis valmis 2014. aastal analüüs, kus selgus, et umbkaudu kolmandik kiirlaenufirmade klientidest olid makseraskustes. Makseraskustesse sattumise vältimiseks on üheks võtmeks teadlik laenamine.

Laenu võttes on eriti oluline pöörata tähelepanu sellele, kui suur on intressimäär ning millised on lisatasud, sest tagasi ei ole vaja maksta mitte ainult laenatud raha vaid ka laenuvõtmisega kaasnevad kulud. Kiirlaenu aastane keskmine intressimäär võib olla kuni 300-400%. Muidugi on võimalik leida ka madalamat intressimäära pakkuvaid ettevõtteid ja kindlasti tuleks võrrelda erinevate kiirlaenude krediidi kulukuse määrasid.

Kuigi kiirlaenufirmad reklaamivad ka 0% intressiga laene, siis sellise tootega võib kaasneda mingi muu lisatasu. Selle asemel, et pimesi reklaami usaldada, uuri asja ja selgita välja, kas pakkumine ikka tasub end ära.

Eriti palju tehakse soodsaid pakkumisi uutele klientidele, nii et isegi kui Sa oled alati kasutanud ühte firmat, siis järgmine kord laenu võttes tasuks uurida, mida teised ettevõtted Sulle pakuksid.

Selleks, et end mitte lõhki laenata, tasuks vältida ka olukorda, kus Sa võtad järjest mitu kiirlaenu või sa kasutad ühte kiirlaenu selleks, et teist laenu tagasi maksta. Suurte summade laenamise asemel tasuks laenata pigem vähem ning see eeskujulikult tagasi maksta. Sellega tõestad Sa laenuandjale, et Sa tuled oma finantsiliste kohustustega toime. Kui laenuandja saab Sind usaldada ja teab, et Sa ei satu uuesti makseraskustesse, on tulevikus lihtsam saada ka pikaajalisemat ning suuremat laenu.

Kuidas käib kiirlaen maksehäirega?

Maksehäire tähendab seda, et tasumata on jäänud vähemalt 30-eurone arve, selle kohta on saadetud vähemalt 2 meeldetuletust, mida on eiratud ning võlglase nimi on kantud maksehäireregistrisse.  Maksehäired on Ametlikus Maksehäireregistris nähtavad 5-7 aastat pärast maksehäire lõpetamist.

Kui Sul juba on maksehäired, tasuks uue laenu võtmist vältida ning keskenduda olemasolevate kohustuste täitmisele. Elul on aga omad keerdkäigud ning uue laenu vajadus võib tekkida kõige ebamugavamal ajal. Tõsi on see, et kiirlaen maksehäirega on keeruline ning paljud laenuandjad keelduvad sellisel juhul laenu andmas.

Kiirlaen 15 minutiga

Taotle laenu!

See, et Sul on varasemalt esinenud probleeme laenu tagasimaksetega, ei tähenda see, et Sa ei saa mitte mingil juhul uut laenu. Võimalik, et laenuandja soovib teada, mis oli makseraskuste põhjuseks ja kuidas Sa seekord seda vältida plaanid.  Laenuandjad eelistavad vaadata Sinu hetkeolukorda, plaane ja sissetulekuid, kui viie aasta taguseid probleeme. Maksehäirega laenu taotlemise korral on suureks abiks üks järgnevast:

  • Sinu sissetulek on piisava suurusega, et soovitud laen tagasi maksta
  • Sul on olemas sobilik tagatisvara (auto, kinnisvara jm)
  • Sul on olemas maksevõimeline käendaja

Kiirlaen maksehäirega pole ainus valik, vaid kui soov on uue laenuga vanad laenud tagasi maksta, tasub kaaluda laenu refinantseerimist. See on reeglina paindlikum ning pakub ka madalamat intressi. Ja kui laenuandja siiski keeldub maksehäirega laenu andmast, ei ole kõik variandid veel kadunud. Kaalu teisi variante:

  • Vabane üleliigsest – vaata kodus ringi ning ehk leiad asju, mida sa ise enam ei kasuta, ent mis võiksid olla teiste jaoks väärtuslikud.
  • Teeni lisaraha – küsi tööl ületundide tegemise võimalust või mõtle oskustele, mis lubaksid sul lisaraha teenida (nt käsitöö tegemine).
  • Räägi sõprade ja perega – ehk on su lähedastel võimalik sind ajutiselt aidata.
Next post Ärilaen